Výcvikový kurz se uskutečnil ve Ski areálu  Klepáčov, chata Kamzík a konal se 18.2.- 22.2.2019. Kurzu se letos zúčastnilo 36 žáků a dva pedagogové – Mgr.Lenka Skalíková a Ing.Jaroslava Sedlářová.

Celý kurz začal bezproblémovým a včasným odjezdem z Prostějova. Už v autobuse vládla velmi příjemná atmosféra, zpívalo se, hrálo na kytaru a bylo cítit, že se na kurz všichni těší.

Po příjezdu jsme se sešli v jídelně, kde jsme se rozdělili do pokojů a objasnili si pravidla chování v chalupě a na sjezdovkách, denní i týdenní program a organizaci výcviku. Ubytování i stravování probíhalo po celou dobu pobytu v pořádku. Kuchař vyhověl i požadované vegetariánské stravě. Snídaně byly servírované formou samoobslužného baru, zbylá jídla byla vydávána u pultu.

Tři žáci se neúčastnili výcviku, fotili a pomáhali s organizací závodů a programů. Dva z nelyžařů měli i běžky, takže absolvovali 2 vycházky na běžkových lyžích přes Skřítek směrem na Rabštejn.

Lyžařský výcvik z řad instruktorů také probíhal bez problémů. Žáci byli rozděleni do čtyř družstev a to podle úrovně svých schopností (2x snowboard a 2x lyže – začátečníci a mírně až pokročilí). Výuka lyžování a snowboardingu probíhala v daném ski areálu na třech sjezdových tratích. Ve čtvrtek proběhl slalomový závod v rámci družstev ve snowboardingu a lyžování. Žáci vytvořili fan-klub a i když počasí příliš nepřálo, atmosféra byla úžasná. Studenti, instruktoři i učitelé byli s výukou spokojeni.

Večerní programy byl také žáky kvitované. Začínalo se seznamovacími hrami a představováním, následovala psychosociální komunikativní hra, byly presentovány a vysvětleny pravidla chování a bezpečnosti na sjezdových tratích.  V dalších dnech měli žáci možnost sledovat edukační filmy, vyslechnout přednášky z řad instruktorů, zpívat s hudebním doprovodem z řad studentů – ukulele, kytara….

Poslední večer se rozdávaly diplomy a vyhodnocoval se slalomový závod.

LVK proběhl ke spokojenosti všech a splnil svůj záměr. V pátek 22.2. 2019 jsme po obědě odjeli zpět domů.

Počasí nám vyšlo, bylo slunečno, teplo, jen koncem kurzu chvílemi mrholilo.

Zpracovaly: Skalíková a Sedlářová

Menu