Dne 29. 11. 2018 se v Jihlavě konala soutěž s názvem  Mladý módní tvůrce, která se v tomto městě pořádala již po třicáté. Tento jubilejní ročník byl pro studenty SŠDAM, oboru Design oděvu, velmi úspěšný. Z celkově šesti přihlášených soutěžních vstupů jich bylo pět tzv. „na bedně“ (3x první místo a 2x třetí místo).
Všechny modely navrhli a vyhotovili studenti 4.ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů, pod vedením návrhářky Yvony Leitner-Řihoškové, která je na soutěž i doprovázela.
V kategorii  Volná mladá móda (téma Denim) získaly studentky Alžběta Vávrová, Sára Rozsypalová, Karolína Trnčáková a Magda Chaloupková 3.místo za kolekci kabátků z modré džínsoviny.
Kategorii Sportovní oděvy a prádlo svými modely obsadily Marie Hrachovcová, Agáta Dokoupilová a Ivana Trčková. Vytvořily kolekci neformálních oděvů ve sportovním stylu. Spojení prošívaných a károvaných materiálů, přezky, spony, popruhy, k tomu vtipné tašky a kapsičky, které by jistě rád nosil každý aktivní moderní člověk – 1.místo
V kategorii Společenské oděvy (téma Soumrak) soutěžil Adam Grmolec, který svou kolekci dámských oděvů nazval Vysoká hra. Krásné ženské siluety, pečlivě vybrané materiály, precizní vypracování, doplňky dotažené do detailu a desítky hodin práce, přinesly Adamovi zasloužené 1.místo.
Kategorie s názvem Přírodniny byla určena pro samostatné modely a byla výzvou pro ty tvůrce, kteří si troufnou použít na oděv neobvyklý materiál pocházející z přírody. V této skupině jsme měli 3 zástupce.
Velkou odvahu projevila i Markéta Burešová, když se pro svoje dámské šaty  rozhodla použít jako přírodninu zarputilé bodláčky lopuchu, ulpívající na oblečení. Získala za tento model 3. místo.
Ze všech 19 soutěžních modelů se porotě nejvíce líbil model Soni Bartůskové, která ho vytvořila z pedigu. Několik týdnů trpělivě proplétala a tvarovala tuto tropickou liánu, až vznikly krásné dámské šaty. Za tento jedinečný model jí právem patří 1.místo.

Poděkování patří i všem předvádějícím a pomocníkům v zákulisí, kteří nemalou měrou přispěli k úspěchu celé akce.

Další díky patří statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, která umožnila vznik soutěžních kolekcí a samotnou účast žáků na soutěži.

Ing. Jaroslava Sedlářová

 

 

 

 

Menu