Dne 18 .9. 2018 se v Liberci konal pátý ročník soutěže  Oděv a textil, Liberec 2018, který pořádá Spolek pro pořádání soutěže OTL ve spolupráci s SPŠ Textilní a Technickou univerzitou v Liberci.

Soutěž má sice krátkou historii ale je pojatá velmi velkoryse a odehrává se v krásných prostorách pavilonu G v areálu moderního komplexu TU. Zúčastňují se střední školy textilního i oděvního zaměření z celé ČR i ze Slovenska. Dokonce i žáci ZŠ mají svojí kategorii.

Doprovází jí množství workshopů, ukázkových expozicí regionálních řemesel a dílniček.

SŠDAM se tradičně zúčastňuje soutěže a tradičně přiveze nějaké to umístění „na bedně“.

Tentokrát jsme soutěžili se dvěma kolekcemi. V kategorii Člověk jako součást přírody jsme předvedli něžnou dívčí kolekci s názvem Poppies, kterou zhotovila již absolventka školy Kristýna Skálová a získala  2.místo.

Druhá kolekce, která byla sestavená z  prací posledních maturantů oboru Design oděvu a soutěžila pod názvem Vrstvení, kategorie Sen. Porota jí sice neocenila medailovým umístěním, ale svým výtvarným pojetím, zajímavými materiály i detaily a hlavně krásným předvedením, patřila divácky k tomu nejlepšímu.

Díky Kristýno Skálová, Bětko Kotková, Eliško Drtilová, Terko Thonová, Pavlo Frenštacká za vaše modely.

Díky Adame, Eliško, Zuzko, Natálko za perfektní reprezentaci školy.

Díky statutární město Prostějov za finanční podporu, která umožnila vznik soutěžních kolekcí a samotnou účast žáků na soutěži.

Ing. Jaroslava Sedlářová

Menu