Dne 18. června 2026 proběhlo ve Vizovice slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku celostátní fotografické soutěže VIZO-GRAFIA 2026.
Do letošního ročníku se zapojili studenti středních škol z celé České republiky a odborná porota hodnotila řadu velmi kvalitních fotografických prací. O to větší radost máme z toho, že se nám podařilo navázat na úspěch z roku 2024 a znovu získat 1. místo.
Vítěznou fotografii na téma „Tělo“ vytvořila Veronika Pavlíčková. Snímek vznikl během plenéru v Jeseníkách a na jeho realizaci se podíleli také studenti oboru multimediální tvorby Ondřej Křupka a Vojta Osina. Celý projekt vznikal pod odborným vedením Petra Kováře.
Součástí letošního ročníku byl také inspirativní fotografický workshop David Kraus, který během své kariéry fotografoval řadu českých i zahraničních osobností, včetně Madonna a Ozzy Osbourne.
Děkujeme škole SŠOS Vizovice za skvělou organizaci, inspirativní program a velmi vřelé přijetí.
Takové úspěchy jsou pro nás potvrzením, že kreativita, týmová spolupráce a poctivá práce studentů mají smysl. Všem zúčastněným gratulujeme a už teď se těšíme na další ročník.